Warning: Constant MEDIA_TRASH already defined in /usr/home/lwronski/domains/odkrycpiekno.pl/public_html/wp-config.php on line 93 Wrocławski festiwal smaków "Europa na widelcu" | Odkryć piękno - Blog podróżniczy

Wrocławski festiwal smaków „Europa na widelcu”

Od 2009 roku Wrocław ma swoje kulinarne święto. Jest nim właśnie festiwal smaków nazwany „Europa na widelcu”. A całe to święto zapoczątkował okrągły stół, przede wszystkim ten historyczny, bo później był wielki, okrągły stół o średnicy 24m z potrawami europejskimi na środku rynku. Festiwal ma swój symboliczny termin jest nim pierwszy weekend czerwca. Święto upamiętniające rocznicę pierwszych wolnych wyborów w Polsce, po II wojnie światowej (4 czerwca 1989 r.)

Festiwal tak spodobał się wrocławianom, że postanowili go kontynuować i wpisali na stałe do swojego kalendarza imprez. Dbają o to, aby był coraz ciekawszy, barwniejszy, pełen atrakcji i europejskich pyszności. Przyciągnął tłumy wrocławian i turystów, takich jak my. Usłyszałam o nim w radio i postanowiliśmy tu przyjechać.

IMG_4437

IMG_4447

IMG_4440

IMG_4441

IMG_4445

IMG_4498

IMG_4496

IMG_4497

Odwiedziliśmy wrocławski rynek dokładnie w sobotę 4 czerwca i zadziwił nas przepych i tłumy ludzi oraz wspaniałe zapachy. Najpierw stoiska z różnych krajów UE prezentowały swoje przysmaki, produkty, które można było kupić. Około południa huczała scena ze znakomitymi gośćmi, jak Robertem Makłowiczem. A nieopodal znajdowały się chyba namioty- kuchnie i kipiały z nich regionalne przysmaki. Aby móc ich w dowolnych ilościach posmakować należało wykupić cegiełkę. Niestety po cegiełki ustawiły się ogromne kolejki, wiec zrezygnowaliśmy obliczając czas na degustację, czas opuszczenia rynku i drogi powrotnej prosto na uroczystość urodzinową. Troszkę szkoda…. Ale i tak emocji było sporo. Dostarczył nam ich świetny występ Roberta Makłowicza, którego uwielbiamy oraz fakt, iż przechodził obok nas. Maks był zachwycony!

IMG_4477

IMG_4463

IMG_4492

IMG_4488

IMG_4487

Zafundowaliśmy sobie wrocławska książkę kucharską, pyszny austriacki żółty ser z owczego mleka oraz słowiańskie placki ziemniaczane z gęsim pasztetem.

 

IMG_4493

Cała impreza w piekącym słońcu i żarze z garów tak nas wypompowała, że zakończyliśmy ją na wyciskanym soku i szybkiej kawie w Starbucks. Bez kolejki i na wynos…

IMG_4500

IMG_4509

 

 

 

 

Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku

Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku!

Obserwuj mój profil na Facebooku!