Warning: Constant MEDIA_TRASH already defined in /usr/home/lwronski/domains/odkrycpiekno.pl/public_html/wp-config.php on line 93 Ulubiona zupa brokułowa z fetą | Odkryć piękno - Blog podróżniczy

Ulubiona zupa brokułowa z fetą

Nieczęsto gotuje, to już wszyscy wiedzą ale w wakacje się przykładam. Mam więcej czasu na gotowanie i jedzenie. Buszuję po targowiskach i ogrodach, wyciągam z nich kolorowe i dziwne produkty, mało znane i mało lubiane. Gotuję zdrowo i szybko. Ogólnie, jak to mój syn mawia „u nas obiad trwa od 14.00 do 14.10” . Natomiast kolacja do 23.00, bo często nam się zdarza odgrzewać pyszne zupy z obiadów. Postanowiłam przedstawić jedną z nich. Mój HIT zupa brokułowa z fetą, a w zasadzie krem z brokułów.

Składniki po mojemu:

1 brokuł
1 paczka mrożonych różyczek brokułu
2-3 litry wywaru warzywnego
1 ser feta
2 ząbki czosnku
2 ziemniaki
pół łyżeczki cukru
sól i pieprz
Garnek i blender!

2015-08-27
Najpierw potrzebny jest wywar warzywny. Jedni rozgotowują kostkę warzywną Winiary a inni wolą gotować warzywa, które przydają się później na sałatkę, bo nie potrzebujemy ich do tej zupy. Więc kostkę rozpuszczamy w 2 litrach wrzątku i wrzucamy pokrojone ziemniaki oraz czosnek. Gotujemy pod przykryciem ok. 20 min. Do ziemniaków dodajemy oczyszczony brokuł i gotujemy kolejne 10 minut. Kiedy brokuły będą miękkie, blendujemy wszystko i do smaku przyprawiamy solą i pieprzem. Zupa gotowa!
Jednak aby podać ją w ciekawy sposób, proponuję na głęboki talerz pokroić i ułożyć ser feta oraz kilka różyczek brokułu mrożonego, które wcześniej musimy podgotować na parze lub w wodzie. Mając pod ręką mrożonki nie trzeba kupować dwóch sztuk brokułów. Jednak te różyczki brokułu muszą być twardsze, nie mogą być rozgotowane. Wyłożyć je również na talerz obok fety w dowolnej ilości i nalać zupy, kremu z brokułu. Pycha!
Polecam!
Ostatnio zaktualizowane

Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku

Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku!

Obserwuj mój profil na Facebooku!