Warning: Constant MEDIA_TRASH already defined in /usr/home/lwronski/domains/odkrycpiekno.pl/public_html/wp-config.php on line 93 Świąteczny Ostrów Wielkopolski | Odkryć piękno - Blog podróżniczy

Świąteczny Ostrów Wielkopolski

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Ostrowie Wielkopolskim był wyjątkowo ciekawy, kolorowy i magiczny. Trwał od niedzieli 13 grudnia, dnia w którym odbyła się „Gwiazdka na Rynku” do dnia 20 grudnia 2015 roku. Przyciągnął o wiele więcej odwiedzających niż w ubiegłych latach. Wszystko to za sprawą całej gamy atrakcji: występów dzieci, koncertów, stoisk handlowych, Szopki z żywymi zwierzętami, świątecznego placu zabaw dla dzieci, stacji Świętego Mikołaja, przejażdżek saniami z reniferami, zamku Królowej Śniegu, przedstawień teatralnych, pokazów laserowych. Wszystko to przy świątecznej muzyce, zapachach świątecznych przysmaków i w blasku lampek choinkowych oraz biegających nad Rynkiem wiązek laserów.

Mimo, iż raczej pogoda nie dopisała, dopisali mali artyści, którzy codziennie występowali na scenie pod Ratuszem. Uczniowie z ostrowskich szkół, dzieci z przedszkoli oraz Młodzieżowego Domu Kultury prezentowali Jasełka, śpiewali kolędy i pastorałki.
Stoiska handlowe oferowały rękodzieła, wędliny, miody, pieczywo, słodkości, upominki i ozdoby świąteczne.

IMG_1927

Szczególnie zachwyciło mnie stoisko starszej pani z miejscowości Biadki, niedaleko Ostrowa, która sama wytwarza ozdoby choinkowe i dekoracje świąteczne. Znalazłam wśród nich bombki oparte na technice robienia kul Temari, pochodzącej z Japoni i Chin. Początkowo w Japoni Temari było zabawką lub piłką, ale szybko stało się sztuką i często prezentem noworocznym symbolizującym przyjaźń. Nie wiem, czy te kule – bombki wykonane były od maleńkiego skrawka materiału, którego owija się na idealną kulę a potem kręcąc coraz cieńszymi nićmi uzyskuje się skomplikowane wzory, czy to bombki styropianowe, wykończone ręcznie cienkimi nićmi ale wyglądały okazale. Godne podziwu są produkty tworzone z pasją, poświęceniem i niezwykłą dokładnością, dlatego są wyjątkowe i unikalne. Na zdjęciu Temari to te trzy wielkie kule od prawej strony.

IMG_1923

IMG_1924

Kolejnym ciekawym i nowym elementem jarmarku było widowisko plenerowe pt;„Jasełka” z dużymi 5 metrowymi marionetkami oraz szczudlarzami Kompanii Teatru Ulicznego „Prawdziwy-Kot” z Wrocławia. Marionetki przemaszerowały przed Ratuszem przy dźwiękach pięknej i wzruszającej aranżacji słowno-muzycznej aby przedstawić nam biblijną opowieść przedstawiającą historię narodzin Dzieciątka Jezus. To długie i przepiękne widowisko, w którym miałam okazję uczestniczyć.

IMG_1896

IMG_1899

IMG_1911

IMG_1915

IMG_1937

Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku

Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku!

Obserwuj mój profil na Facebooku!