Warning: Constant MEDIA_TRASH already defined in /usr/home/lwronski/domains/odkrycpiekno.pl/public_html/wp-config.php on line 93 Galeria 33 - Rzeźby Anny Ilskiej-Gruchot | Odkryć piękno - Blog podróżniczy

Galeria 33 – Rzeźby Anny Ilskiej-Gruchot

8 marca 2014 miałam przyjemność wpaść do Galerii 33 i odkryć znów coś fantastycznego. Wystawę rzeźb pt: „Chwile” Anny Ilskiej-Gruchot, absolwentki poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uroczysty wernisaż odbył się dzień wcześniej. Natomiast ja, kompletnie nieprzygotowana z przyjaciółką i gromadką dzieci dosłownie wpadłyśmy i nie wiedziałyśmy co?, kto?, i kiedy? Wiedziałyśmy tylko gdzie –Galeria 33. A ponieważ wystawa pobudziła wyobraźnie naszych dzieciaków, zasiedziałyśmy się tam ponad godzinkę. Było warto, bo usłyszałyśmy zaskakującą interpretację rzeźb przez nasze dzieciaki, które wyobraziły sobie Pippi Langstrumpf w balonie, czy historię o wakacjach lub w sklepie zabawkowym. Rzeźby zainteresowały dzieci i przyglądały im się jak zaczarowane. Być może dlatego, ze w tych chwilach można było odkryć postacie przeżywające emocje związane z przyjaźnią, bliskością, miłością oraz różnego rodzaju stany, jak zamyślenia, odpoczynku, zabawy. Zapewne wiele z tych chwil to wspomnienia artystki, ale i nam odwiedzającym wystawę, nie są obce.

 IMG_0346

Podziwiam Panią Anię za to jak wiele wyraziła w tych miniaturowych dziełach, bo odlewy z brązu zawsze kojarzyły mi się z monumentalnymi pomnikami. A tu drobne i delikatne, a zarazem ciężkie dzieła wyglądające, jak wciąż żywe zabawki.

 IMG_0385

IMG_0350

IMG_0386

Pod koniec pobytu mieliśmy okazję poznać samą artystkę i zrobić sobie z nią zdjęcie. Wspaniałe chwile w Galerii 33 znów pozostaną na długo w naszej pamięci.

IMG_0404

Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku

Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku!

Obserwuj mój profil na Facebooku!