Warning: Constant MEDIA_TRASH already defined in /usr/home/lwronski/domains/odkrycpiekno.pl/public_html/wp-config.php on line 93 Pierniki mojej mamy | Odkryć piękno - Blog podróżniczy

Pierniki mojej mamy

Od kilku lat piekę samodzielnie pierniczki przed świętami. Oczywiście starałam się tego unikać jak najdłużej, bo zawsze piekła je moja mama. Ale cóż, z moim synem pomagierem to czysta przyjemność. Bez pierników nie ma świąt i świątecznego klimatu. Klimatu podjadania między daniami głównymi, serwowanymi średnio co 2 godziny. Uff!!! Święta, święta i po świętach…. przepis przyda się za rok! Ta propozycja jest dość łagodną wersją. Piernikowy przepis mojej mamy jest w smaku delikatny i rozpływa się w ustach. Zajadają się nimi dzieci. Dlatego wszystkie składniki są najlepszej jakości. Naturalny miód zamiast sztucznego, masło zamiast margaryny, jajka wiejskie zamiast marketowych i jak najmniej sztucznych elementów dekoracyjnych, choć uniknąć ich nie idzie. Czekam, aż moje dziecko doceni smak przesmażonej skórki od pomarańczy, własnej roboty.

 

Składniki:

1 kg mąki

1 1/2 szklanki cukru

375g  miodu- mały słoik

250 g tłuszczu -masła

4 całe jajka

2 żółtka

2 łyżeczki sody

3 łyżki kakao

3 łyżki kwaśnej śmietany

1 lub 1 1/2 paczki przyprawy do pierników

IMG_1833

Sposób przygotowania:

Miód i tłuszcz rozpuścić, zostawić do ostygnięcia. Osobno ubić jajka z cukrem. W kolejnej misce przygotować składniki sypkie i dokładać przesiewając je do jajek. W międzyczasie dolewamy przestudzony tłuszcz z miodem. Wszystkie składniki dobrze musimy wymieszać i zostawić w misce na 1-2 dni. Ciasto najdzie aromatem. Kolejne popołudnie musimy zarezerwować na pieczenie i dekorowanie! To tygryski lubią najbardziej! Dlatego do tej pracy należy zagonić wszystkie chętne dzieci!

Pieczemy w temp.180 stopni C, po 10 minut każda blaszka. PILNUJEMY CZASU!

Ozdabiamy lukrem i polewą czekoladową (przepis na końcu wpisu) oraz posypkami cukrowymi.

Efekty:

IMG_1855

IMG_1867

IMG_1871

IMG_1876

IMG_1884

Przepis na polewę czekoladową:

3 łyżki masła

1 łyżka cukru

1 łyżka kakao

1 i 1/2 łyżki śmietany 12%

Składniki rozpuścić w małym garnuszku, ciągle mieszając.

SMACZNEGO!

Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku

Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku!

Obserwuj mój profil na Facebooku!