Warning: Constant MEDIA_TRASH already defined in /usr/home/lwronski/domains/odkrycpiekno.pl/public_html/wp-config.php on line 93 Gorzka czekolada - Lesley Lokko | Odkryć piękno - Blog podróżniczy

Gorzka czekolada – Lesley Lokko

Pierwszy raz i całkiem przypadkowo trafiłam w Bibliotece Publicznej na książkę pt. „Gorzka czekolada”, brytyjskiej pisarki Lesley Lokko. Powieść obyczajowa, z działu literatura kobieca, którą raczej mijałam szerokim łukiem, jest napisana z wielką klasą. Pochłonęła mnie bez granic. Jak ją się czytało? Ano, na stojąco, do późnych godzin nocnych, potem z poranną kawą, smażąc kotlety, z popołudniową kawą, w fotelu i znów nocą. Czytało się ją szybko i łapczywie, mimo 554 stron. Czytać takie książki to świetna przygoda, przenosi nas w inny wymiar i na moment obraca naszą codzienność do góry nogami.
Akcja „Gorzkiej czekolady” rozpoczyna się na Haiti, toczy się przez kilkanaście lat w Stanach Zjednoczonych, potem w Wielkiej Brytanii i w Ghanie. Dzięki tej wieloletniej przygodzie trzech bohaterek powieści, podróżujemy z nimi poznając wiele kultur, dylematów kobiecych, zachowań społecznych na kilku kontynentach. Spotykamy się z brakiem tolerancji i wciąż obecną ksenofobią. Wielokrotnie ich podróże były wymuszone, narzucone. Wielokrotnie tonąc dokonywały różnych wyborów w poszukiwaniu akceptacji, miłości, szacunku i zrozumienia. Każda z bohaterek jest inna, ale każda z nich odkryła siebie na nowo, dzięki swojej wytrwałości i budowanemu, krok po kroku, poczuciu własnej wartości. Książka jest intrygująca, porusza dogłębnie naszą wyobraźnie, wzrusza i kończy się dość nieprzewidywalnie.

Celowo nie opisuję jej fabuły, nawet nie podałam imion bohaterek, aby czytelnik po nią sięgnął i po swojemu odkrył.
Będąc miłośniczką książek, to pozycja z rodzaju „muszę ją mieć”, więc zamówiłam w empiku i już ją mam! Teraz czas na kolejne powieści tej pisarki, podobno są jeszcze lepsze!
Zachęcam do czytania!

Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku

Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku!

Obserwuj mój profil na Facebooku!