Warning: Constant MEDIA_TRASH already defined in /usr/home/lwronski/domains/odkrycpiekno.pl/public_html/wp-config.php on line 93 Galeria 33 - Wernisaż malarstwa Romana Choinki | Odkryć piękno - Blog podróżniczy

Galeria 33 – Wernisaż malarstwa Romana Choinki

Wernisaż malarstwa Romana Choinki to moje kolejne nowe doświadczenie związane ze sztuką. Na wernisaż, który odbył się w Galerii 33 w Ostrowie Wielkopolskim, przybył autor z małżonką oraz prof. Andrzej Leśnik z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

IMG_0066

Roman Choinka był wieloletnim nauczycielem plastyki w Liceum Ogólnokształcącym w Turku oraz nauczycielem malarstwa i rysunku w Zespole Szkół Plastycznych w Zielonej Górze. Wychowywał się i obecnie mieszka w okolicach Turku. Ten region miał największy wpływ na jego twórczość. Autor podzielił prezentowane malarstwo abstrakcyjne na trzy działy. Pierwsze inspirowane było miejscem, w którym mieszkał, czyli kopalnią odkrywkową w Koninie. Drugie inspirowane było witrażami Józefa Mehoffera z Turku, a trzecia grupa obrazów inspirowana była muzyką, której autor słucha. Obrazy nie mają nadanych tytułów, aby odbiorca mógł indywidualnie je interpretować. Wszystkie obrazy emanują prostotą, optymizmem i intensywnością barw.

IMG_0067

IMG_0069

IMG_0121

Pod wielkim wrażeniem malarstwa Romana Choinki był Krzysztof Ryfa, który już wcześniej poznał artystę i miał możliwość podziwiania jego twórczości, dlatego postanowił pokazać jego prace w Ostrowie Wielkopolskim. Sam określił prace jako „…wspaniałe malarstwo, pełne ekspresji, pełne czystego koloru…”. Nic dodać nic ująć.

IMG_0119

Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku

Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku!

Obserwuj mój profil na Facebooku!