Warning: Constant MEDIA_TRASH already defined in /usr/home/lwronski/domains/odkrycpiekno.pl/public_html/wp-config.php on line 93 Galeria 33 - Wernisaż Jerzego Gałeckiego | Odkryć piękno - Blog podróżniczy

Galeria 33 – Wernisaż Jerzego Gałeckiego

11 stycznia 2014r. wzięłam udział w wernisażu prac a dokładnie grafik komputerowych Jerzego Gałeckiego. Ostrowianina mieszkającego od lat w Toronto w Kanadzie. Na spotkanie przybyło wielu gości, przedstawicieli władz, znajomych i rodzina artysty. Sam artysta nie mógł przybyć, ale dzięki nowoczesnej technologii mogliśmy się wszyscy widzieć i słyszeć. Grafiki wywarły na mnie duże wrażenie, sama jestem fanką fotografii i fotografuję od wielu lat miejsca w których bywam. Jerzy Gałecki zajmuje się głównie fotografią, a dokładnie „fotomanipulacją”, czyli fotografie opracowuje w komputerze. Grafiki te to dawne przerobione fotografie.

Prezentują, obszerną tematykę od kamienic Montrealu, Hamburga i Amsterdamu po zwykłe przedmioty jak lampy czy słoje, wieże kościołów, tajemnicze twarze oraz wiele innych zadziwiających elementów. Osobiście widzę w tych grafikach wspaniałą zabawę ze światłem i cieniem oraz wyważonym użyciem barw. Są one  jakby muśnięte kolorem podkreślając temat grafiki. Grafiki zachowują wiedzę z rzeczywistości i przekazują treść. Odnalazłam w nich zakątki Amsterdamu, wąskie kamienice nad kanałami oraz mosty. Jakbym była tam wczoraj.

DSCF6148DSCF6156DSCF6153DSCF6152

Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku

Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku!

Obserwuj mój profil na Facebooku!