Warning: Constant MEDIA_TRASH already defined in /usr/home/lwronski/domains/odkrycpiekno.pl/public_html/wp-config.php on line 93 Arboretum Leśne w Dziadowej Kłodzie | Odkryć piękno - Blog podróżniczy

Arboretum Leśne w Dziadowej Kłodzie

Jechałam, jechałam i dojechałam do arboretum leśnego na małym odludziu w dolnośląskim. Na szczęście spotykałam na trasie tablice i strzałki informujące, że jadę w dobrym kierunku. Arboretum Leśne im. Prof.Stefana Białoboka podlegające pod Nadleśnictwo Syców znajduje się 3 km od drogi S8, z której należy zjechać na węźle Syców. Powstało z założonej w 1990 roku szkółki leśnej. W 1995 roku stało się arboretum, którego głównym celem jest ochrona lasów i zasobów genowych drzew leśnych.

IMG_0007

IMG_0011

IMG_0016

IMG_0017

IMG_0018

Wiele danych szczegółowych można oczywiście doczytać na stronie internetowej arboretum ale dla mnie najważniejszą rzeczą był odpoczynek od zgiełku oraz wyszukanie ciekawych roślin do ogrodu, nie mojego. Arboretum jest otwarte na turystów indywidualnych oraz grupy zorganizowane, ułatwiając przede wszystkim aktywny kontakt z przyrodą. Przed arboretum znajduje się duży parking samochodowy, pawilon, mała gastronomia i toalety. Wytyczono miejsca wędkowania i trasy turystyczne, którymi dowolnie można wędrować za niewielką opłatą, wszędzie można spotkać tablice i tabliczki informacyjne, miejsca na piknik czy ognisko. W pawilonie „Zielonej szkoły” można nabyć rośliny ozdobne, sadzonki drzew i krzewów. Punkt sprzedaży otwarty jest przez cały tydzień od 1 kwietnia do końca października każdego roku.

IMG_0038

IMG_0043

 

IMG_0034

IMG_0030

IMG_0032

IMG_0050

IMG_0054

IMG_0055

Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku

Bądź ze mną na bieżąco na Facebooku!

Obserwuj mój profil na Facebooku!